GC Girls U19 and U15 High Schools teams announced

We are pleased to announce our Gauteng Central girls U19 and U15 A and B High Schools teams. The TSA High Schools tournament will be held in Pretoria from 17 – 22 March. Congratulations to our team players, we know that you will fly our flag high on and off the court. We thank all of you participated in our trials.

U19 A Team
Ane Dannhauser – Hoerskool Linden
Lilitha Ndungane – St Mary’s Waverley
Nobuhle Zungu – Mondeor High
Erin Jacobs – Trinityhouse High
Dina Techelet – Crawford Sandton
Megan Woest – Trinityhouse High

U19 B Team
Tayla Gibbs – St Mary’s School Waverley
Kayla Steenkamp – Helpmekaar Kollege
Rio Matsubara – St Teresa’s
Kiera Bleksley – Northcliff High
Jodie Hanf – De La Salle Holy Cross College
Senri Matsubara – St Teresa’s

U15 A Team:
Alme van Schalkwyk – Linden Hoerskool
Eden Dworcan – King David Linksfield
Amelie van Zyl – Helpmekaar Kollege
Alexa Reubenson – King David Linksfield
Moroesi Tuoana – St Mary’s Waverley
Bailey Selvam – St Mary’s Waverley

U15 B Team:
Saffron Heroldt – Trinityhouse High
Bashali Phatswane – St Mary’s Waverley
Sharania Moodley – St Stithians College
Kiara Cronje – Roedean
Tyla Skelton – Northcliff High
Kirsten Hadiaris – St Mary’s

Final standings of all players:

U19
Ane Dannhauser – Hoerskool Linden
Lilitha Ndungane – St Mary’s Waverley
Nobuhle Zungu – Mondeor High
Erin Jacobs – Trinityhouse High
Dina Techelet – Crawford Sandton
Megan Woest – Trinityhouse High
Tayla Gibbs – St Mary’s School Waverley
Kayla Steenkamp – Helpmekaar Kollege
Rio Matsubara – St Teresa’s
Kiera Bleksley – Northcliff High
Jodie Hanf – De La Salle Holy Cross College
Senri Matsubara – St Teresa’s
Morgan Strugnell – Rand Park High
Madison Corbett – St Mary’s
Chamonix Goncalves
Ariana Ague – Kings School
Jeanmarie Hattingh – Hoerskool Linden
Maia Sonnbichler – Roedean
Sthabile Ngwenya – Fourways High
Danica Swanepoel – Hoerskool Florida
Nkumbu Musonda – Brescia House
Rufaro Chamboko – Brescia House
Birklyn Skip – Jeppe Girls
Erin Towert – Jeppe Girls
Lethabo Kekana – St Stithians College

U15
Alme van Schalkwyk – Linden Hoerskool
Eden Dworcan – King David Linksfield
Amelie van Zyl – Helpmekaar Kollege
Alexa Reubenson – King David Linksfield
Moroesi Tuoana – St Mary’s Waverley
Bashali Phatswane – St Mary’s Waverley
Saffron Heroldt – Trinityhouse High
Bailey Selvam – St Mary’s Waverley
Sharania Moodley – St Stithians College
Kiara Cronje – Roedean
Tyla Skelton – Northcliff High
Kirsten Hadiaris – St Mary’s
Mphomane Mmanthwese – Roedean
Nina Moerdyk
Gabriella Gerstl – Bryanston High
Delereece Jonker – Hoerskool Florida
Nicolette Vorster – Randburg
Isabella Pretorius – Hoerskool Linden
Lynda Mandtoumbi – Brescia House
Lexi Goncalves – Roedean
Danielle Dixon – Roedean
Ilana Buck – St Mary’s
Umika Kanjee – Roedean
Zama Ngwenya – Fourways High
Julia Carlisle – Brescia House
Danica Hilary – Brescia House
Liyah Tavaria – Marist Brothers
Kristen Cikes – Brescia House
Jessie Earlamb – St Stithians College
Leyha Sambhu – Trinityhouse High
Daniella Sonnbichler – Brescia House
Katinka Chaplin – Hoerskool Florida